PARK REBELOV
TENIS | BAR | BAZÉN
BRATISLAVA
BEACH VOLLEY | EVENTY | FUTBAL

U každého dieťaťa je počet hodín do týždňa individuálny. Deti od 6-8 rokov sa začínajú zoznamovať s loptičkou, raketou, kurtom a celkovo tenisovým pohybom. Z pravidla by nemali byť veľmi fyzicky zaťažované a hlavne by mali brať tenis ako zábavu a kolektív. Tréner musí byť srandovný a popri tom odmeňovať za dobrý výkon. Techniku si dieťa osvojí veľmi rýchlo a preto je dôležité, aby tá technika bola správna. Správne držanie rakety, tela, úchop atď. Medzi vekom 6-8 rokov je v pohode trénovať 2x do týždňa koletívne. Neskôr môžete pribrať tretiu hodinu, prípadne štvrtú pre veľkých-malých nadešencov

Nebudeme si klamať, alebo nahovárať - tenis patrí medzi najdrahšie vrcholové športy. Prečo to je tak? Hodina na antuke je cca od 5-9 EUR, hodina tréningu s dobrým trénerom je od 15-25 EUR, keď si dáte "individuálku" platíte všetko sami, keď si dáte "sparing" s iným hráčom, delíte si to dvoma. Prípadne keď ste skupina 3-4 na kurte tak nápodobne. K tomu pripočítajte balančné cvičenia od 10-30 EUR na hodinu, fyzioterapia, sauny, masáže, batohy, tenisky, rakety, turnaje, cestovanie. Je to náročná cesta a možno sa to "podarí" iba 1% detí sa dostať tam kde je dnes Cibulková, Kližan, Gomboš, Rybáriková, ale na druhej strane tenisom a športom žijete po celý život. Disciplína, súťaživosť, taktika, pohyb, zdravý životný štýl vám zostanú. Keď si pozriete top 200 hráčok WTA, tak cca 20 je z Čiech a Slovenska. To je celkom slušná základňa tenisových talentov. Aj vaše dieťa môže byť top svetový hráč. Viac sa ale sústreďte na tvrdú každodennú drinu a výdrž ako na talent.

Nábor do tenisového klubu robíme po celý rok. Stačí sa prísť ukázať. Veľké nábory a teletnové skúšky robíme v marci a v septembri. Prečo tzv. talentové skúšky? Úprimne chceme ušetriť čas aj vám aj nám. Niektoré deti nemajú fyzickú preddispozíciu na tenis, napr majú priveľkú nadváhu - tam odporúčame najpr športy aerobného charakteru, zmeniť životosprávu atď. Niektoré deti nevedia zabehnúť ani zopár metrov, ale budú skvelými hudobníkmi, maliarmi alebo programátormi. Nie každý sa hodí na každý šport. Nábor detí zaručuje obom stranám dlhodobejšiu spoluprácu.

To sa musíte spýtať jeho. Každý vám povie niečo iné. Vo všeobecnosti je, že makajú 2x viac ako konkurencia. Majú vnútornú motiváciu a nie sú "leniví" na tréningu. Oddtrénujú každý tréning na 100% a ešte si dajú večer beh a ráno rozcvičku. Spravia o míľu viac ako ostatní, lebo vedia, čo chcú a nonstop ich to poháňa dopredu. Vyrastajú na kurte, no sú taktiež aktívni v škole. Nemajú veľmi čas na sociálne siete, fejsbuky a instagramy a youtube videá. 12 ročnej Sereny Williams sa pýtali, kým chce byť až bude veľká, akou tenisovou hráčkou. Ona odpovedala, že nechce byť nikým, ale chce, aby ostatní boli ňou. Toto povedala na kameru, keď mala 12 rokov. Samozrejme vaše dieťa toto nemusí hovoriť, stačí, aby išlo samo na 100% a niekedy na 200%.

Dobrého trénera nerobí úroveň a výška jeho vzdelania, ani ranking v ATP alebo WTA, ale prístup k ľuďom. A ten sa nedá naučíť. Buď v človeku je alebo nie je. Dobrý tréner by si mal odžiť atmosféru a trill top turnajov na svete. Nemusí to byť Grand Slam, ale skúsenosti, tlak, stratégiu a celkový život v top kolotoči. Vlastným príkladom, komunikáciou a výučbou musí zaujať žiaka. Udržuje nonstop kontakt a robí si zápisky a štatistiky. Chodí sa vzdelávať na nové poznatky z oblasti vývoja tenisu, prezerá si nové metodiky učenia, testuje a vyvíja sa dopredu. Na hodinu prichádza včas a pripravený. Zbytočne neimprovizuje, ale riadi sa predom pripraveným plánom. Povzbudzuje a chváli, no vie aj pokarhať. Prekvapuje stále novými nápadmi a implementuje ich do denného programu. Komunikuje aktívne s okolím, rodičmi, inými trénermi, žiakmi.

Áno, plánujeme spraviť detský tenisový tábor. Na začiatok by sme chceli predstaviť denný tenisový tábor od pondelka do piatka od 7:00 - 17:00. V dlhodobom pláne máme aj celotýždňové tábory s prespatím v areáli. Budeme vás včas informovať prostredníctvom web stránky, alebo sociálnych sieti.