PARK REBELOV
TENIS | BAR | BAZÉN
BRATISLAVA
BEACH VOLLEY | EVENTY | FUTBAL

Park Rebelov

Vitajte V Parku Rebelov

Tenis je zábava pre celú rodinu. Môžte ísť kedykoľvek na kurty a len tak si zahrať tenis. Dokonca aj starší seniori vládzu na kurtoch zahrať dobré gemy. Tenis je fun, tenis je zdravý pokiaľ sa s ním nepreháňa. Akonáhle si zvolíte cestu profesionálneho tenisového hráča, sranda musí ísť bokom a začnú tvrdé tréningy ako v každom športe.

Niekde okolo 5-6 rokov zoberiete vaše dieťa na prvý tenisový tréning. Tréner vám okamžite povie, že vaše dieťa je nový Djokovič, alebo Federer, alebo Kvitová, či Cibuková. Samozrejme treba to brať s rezervovou a pousmiať sa tomu. Je pekné si predstaviť milionové sumy za Grand Slamy, rodinný dom v Monte Carlu a cestovať po celom svete ako top 20 tenisová hráčka, alebo hráč. No cesta, kým sa tam vaše dieťa dostane, je veľmi kľukatá, častokrát to vzdá buď rodič (finančne), alebo dieťa - motivačne (zvyčajne v období tínedžerstva). Vaše deti začnú randiť, chodiť do kina, stretávať sa s kamarátmi a zrazu tenis prichádza na druhú kolaj.

Tenis je pre všetkých ako hobby sport, naozaj si pri ňom môžete zrelaxovať, v dobrom prostredí parku, príjemnej spoločnosti je to doslovne zábava. Avšak trénovať 2x denne, potom balačné cvičenia, potom fyzioterapia, potom masáže, cez víkendy turnaje, vynechanie školskej dochádzky. Chcete to naozaj? Hovorí sa, že keď dieťa vydrží hrať tenis do 16 rokov, zostane mu navždy. A tak vám nezostáva nič iné, iba motivovať, motivovať, motivovať a prečkať obdobie 12-16.

Aký je plán B, keď z vášho tenistu nebude profesionálny hráč v top 100? Toto zistíte niekde v období 18-20, keď dorastenec bude prehrávať na lokálnej úrovni. Vtedy si je dobré povedať, aké sú možnosti. Napríklad americké školy ponúkajú plné štipendiá za tenis. Čo tak si spraviť UCLA, Standford, Princeton, Georgetown University? S kvalitou tenisou v našom regióne to je celkom pravdepodobné. Druhou alternatívou je vybrať si cestu profesionálneho trénera. Niekedy zlý hráč, môže byť skvelý tréner. Možností je veľa. Človek, ktorý vyrastal s tenisom má veľmi dobré predpoklady sa ujať aj v profesionálnej kariére manažéra vo firme, lebo pozná, čo je to tvrdá drina.

Tenis je zábava pre celú rodinu. Áno, už 10 rokov sa zabávame. Videli sme veľa turnajových miest, spoznali veľa ľudí a nakonie sme došli až sem. A otvorili nový tenisový športový park - PARK REBELOV.